Vitajte v zelenej oáze
photo

Vitajte v zelenej oáze prostredia, kde mestský pulz spočíva v harmónii s prírodou - Green Corner, novostavba v Bratislave!

V našom jedinečnom projekte sme spojili vášeň pre architektúru s láskou k prírode, vytvárajúc miesto, kde zeleň kvitne v srdci mesta. S zelenými strechami sme vytvorili ekologicky priateľné prostredie, kde sa cítite súčasťou prírody aj v centre mesta. Biofilný dizajn je v našom projekte na každom kroku. Zazelenené strechy stabilizujú teploty a zlepšujú kvalitu vnútorného prostredia. Zelene na fasádach nielenže zdobia, ale aj prispievajú k znižovaniu hluku, k estetike celého komplexu a znižovaniu prašnosti.

Okrem toho sme naplánovali zeleň aj na terasy a lodžie obyvateľov, kde si budú môcť užívať pokojné chvíle v zelenom prostredí priamo vo svojom dome. Zelený vnútroblok poskytne priestor na oddych a relaxáciu, kde sa budete môcť cítiť ako v oáze uprostred mesta.

Veľkú pozornosť sme venovali výberu typov zelenej fasády vo väzbe na jej ekonomickú a ekologickú udržateľnosť. Práve pre tieto dôvody sme zvolili kombináciu popínavej zelene vysadenej na teréne, s výsadbou v kvetináčoch - trvaliek, bylín, tráv, popínavých a prepadavých rastlín.

V celej budove je navrhnutý samostatne riadený zavlažovací systém, privádzajúci závlahu ku každému kvetináču. Z hľadiska hydrauliky je rozvod rozdelený podľa jednotlivých úrovní pre zabezpečenie vyváženého prísunu zavlažovacej vody k rastlinám.

Green Corner - to nie je len miesto na bývanie, je to spôsob života, kde si môžete užívať výhody mestského života a zároveň byť v spojení s prírodou. Príďte a objavte túto oázu zelene uprostred centra diania! Naše bývanie je pre ľudí, ktorí majú radi mestský spôsob života, mesto ako také. Radi sa zastavia po ceste do práce vo svojej kaviarni, či pekárni, za rohom si podvečer dajú pivo s priateľmi, za pár minút sú električkou v divadle. Zároveň im nie je cudzí kontakt s prírodou, so zeleňou, rastlinami priamo v najsúkromnejšom priestore a užijú si pokojnú debatu so susedou na lavičke v zeleni na uzavretej terase.

Spojte sa s prírodou v Green Corner - kde mestský pulz stretáva prírodu.

Ďalšie novinky